Miks pole keegi kindel, kas Delta on surmavam Katherine J

Miks pole keegi kindel, kas Delta on surmavam Katherine J

Siin on hästi sillutatud jalgrattateed ja metrooga ligipääsetav Whole Foods. Inimesed kurdavad, kui nad ei saa oma pisikesi koeri Starbucksi viia.

Teisisõnu, Virginia on riik, mida ei jaga mitte ainult poliitika, elukutsed ja mäed, vaid ka see, kui lagunenud on tema kodanikud. Kuigi Buchanani maakonna varandus on lahutamatult seotud kivisöega, on Põhja -Virginia oma valitsusega seotud. Suur osa selle elanikest kuulub tohutusse töövõtjate, lobistide, juristide, PR -inimeste ja muude abitöötajate armeesse, kes tiirlevad ümber föderaalvalitsuse ja teenivad nende jõupingutuste eest heldet palka. Nagu Dylan Matthews Washington Postis märkis, on ainuüksi ajavahemikus 1998–2010 lobitöö kulutused kasvanud 1,7 miljardi dollari võrra, mis korreleerub hästi Washingtoni piirkonna elanike sissetulekute kasvuga.

Veelgi enam, 90-ndatel aastatel silmatorkav lepingute sõlmimise kasv, mille eesmärk oli vähendada valitsust, tõid eratöötajad sama tööd eksponentsiaalselt suurema raha eest. Põhja -Virginia maakonnad on nüüd nende jõukamate Washingtoni elanike koduks.

Ühel päeval külastasin hiljuti Arlingtoni lululemoni. Toas vaatas üks mees, kes vaatas vastu 58 000 dollari eest müüvat „jõudlust” mahutite topsi. Ta tervitas nokamütsiga kaastöötajat ja ütles, et vajab abi oma tüdruksõbrale kingituse leidmisel.

Ta teeb “masinaga midagi”, ütles poiss -sõber.

“Pilates?” pakkus ta kaaslane.

“Jah.”

“Kas sa tead, kui suur ta on?”

“Ma arvan,” ütles poiss -sõber enesekindlalt.

“Kõlab hästi. Kui näete leti taga tüdrukut, kes teie arvates võiks olla temaga sama suur, ”pakkus kaastöötaja,„ pole neil probleemi, kui te küsite. ”

Pole üllatav, et Buchanani maakonnas pole sarnaseid tipptasemel poode. 2011. aastal sai see Wal-Marti, kus töötab 230 inimest. Miinimumpalga korral maksab algtaseme töö seal sama palju kui puue, kuid isegi jaemüügitööd nõuavad pikki tunde. Otsisin Monster.com -ist läheduses asuvaid töökohti ja enamik 78 -st loendist olid jaekaubanduses või koduses tervishoius. Ainult kaks positsiooni olid tegelikult Grundys.

“Meil pole tehaseid ega siin midagi,” ütles Grundy sotsiaaltöötaja Celeste Barrett. “Söe kaevandamine on kõik, mis meil on.” Barrett oli üks kahest kohalikust sotsiaalteenistuse naisest, kes istus laudade ees, kus olid hunnikud annetatud riideid. Kaubad olid mõeldud töötute kaevurite peredele, ütlesid nad.

“Kui teenite Buchanani maakonnas raha, olete söekaevur,” ütles teine ​​naine Amanda Coleman. “Need söekaevurid, kes teenisid 80 000 kuni 90 000 dollarit ja langesid puude alla, kus ühele leibkonnale antakse 1200 dollarit [kuus].”

“See on lihtsalt nii raske töö,” lisas Barrett. “Selleks ajaks, kui nad saavad teatud vanuse, on enamik neist küürus.”

Noorte ja andekate väljaränne on jätnud maha vananeva elanikkonna, kes ei ole muutuva majandusega toimetulekuks piisavalt valmis. 32 protsenti Buchanani elanikest ei lõpetanud kunagi keskkooli, võrreldes 15 protsendiga kogu riigis.

Vigastus põhjustab valu, mis põhjustab depressiooni. Depressioon raskendab tööd. Inimesed võtavad kaalus juurde, mis põhjustab uneapnoe ja diabeedi.

Veelgi enam, sama maastik, mis muudab piirkonna nii uhkeks, võib ka perversselt raskendada tervise säilitamist. Võrreldes suurte Virginia linnadega on Buchananil vähem teid, kõnniteid ja ühistranspordiliike, ütlesid tervishoiutöötajad.*

Terviseprobleemid kaskaad sealt. Majandus on üles ehitatud füüsiliselt kurnavatele töökohtadele. Vigastus põhjustab valu, mis põhjustab depressiooni. Depressioon raskendab tööd. Inimesed võtavad kaalus juurde. Kaalutõus põhjustab uneapnoe ja mõnikord diabeedi. Diabeet võib nägemisprobleeme veelgi süvendada.

Kõige tipuks on piirkonnas vähe arste ja Virginia lükkas tagasi Obamacare Medicaidi laienemise, mis oleks kindlustanud täiendavalt 170 000 inimest. Kuna arsti juurde pääsemine on raske ja kallis, ravivad inimesed ise retsepti alusel valuvaigisteid, alkoholi ja tubakat. Lõpuks, ütles pulmonoloog Smiddy, „muutuvad nad düsfunktsionaalseks. Nad kuduvad auto taga. Nad panevad ahju põlema. Asi pole selles, et nad oleksid halvad inimesed. Tõenäoliselt on nad usupõhised inimesed, pereinimesed. Enamik üritab lihtsalt toimida. ”

Patsiendid saavad hambaravi Grundys asuvas Remote Area Medical kliinikus. (Olga Khazan)

Need, kes väidavad, et puude süsteem on liialdatud väidetega lämbunud, ei eksi täielikult. 2011. aastal teatas Wall Street Journal Lääne-Virginia kohtunikust David Daughertyst, kellel oli pealtnäha kummitemplitega heakskiit kõikidele, välja arvatud neljale, 1 284-le puudega inimesele esitatud kaebusest. Tundus, et ta tegi kokkumängu advokaadiga Eric Conn, kes oli reklaaminud oma teenuseid stendidel kui „Mr. Sotsiaalne turvalisus ”ja tõi mõnikord sündmustele„ täispuhutava koopia endast ”. Puuetega kohtunikud saavad puudega seotud nõude kiiremini heaks kiita kui selle tagasi lükata, nii et on lihtne mõista, kuidas vähem kui väärilised juhtumid hiilivad läbi.

Suureneva sissetulekute ebavõrdsuse tõttu saavad vaesed inimesed praegu puudega teenida peaaegu sama palju kui miinimumpalgaga töökohtadel-kui nad suudavad tõestada, et on piisavalt haiged. 2006. aasta analüüsis leidsid majandusteadlased David Autor ja Mark Duggan, et peamine puude rullide paisumise põhjus on see, et programmi reeglid liberaliseeriti 1984. aastal. Sotsiaalkindlustusameti ülesandeks oli kaaluda taotlejate valu ja ebamugavusi tugevamalt ning leevendada vaimuhaiguste sõeluuring. (Valitsusel on neli erinevat standardikomplekti: üks alla 50-aastastele, teine ​​50–54-aastastele, teine ​​55–59-aastastele ja viimane 60-aastastele ja vanematele.)

Registreerimiseks teatavad taotlejad esmalt oma puude ja arstide nimed. Iga taotluse vaatavad läbi riigiametnikud ja mõnikord ka sõltumatu arst. Kaks kolmandikku taotlejatest lükatakse pärast seda sammu tagasi, kuna neil puuduvad meditsiinilised dokumendid selle kohta, et nende haigused hoiavad nad vähemalt aasta töölt eemal. Sealt saab taotleja apellatsiooni esitada ja teine ​​ametnik vaatab tema paberimajanduse üle. Pärast seda kiidetakse heaks veel 11 protsenti taotlustest.

Tagasilükatud juhtumeid näevad halduskohtunikud kohtusaalides üle kogu riigi. Hiljutise Washington Posti uurimise kohaselt võib kogu protsess kesta aastaid. Kui nad selle läbi saavad, saavad abisaajad keskmiselt 13 740 dollarit aastas.

Probleem on selles, et isegi kui ühiskond otsustaks, et puuetega inimesi peaks olema vähem, ja süsteem on muutunud alatuks teesklejatega, pole selge, mida viiendik Grundy elanikkonnast teeks, et ellu jääda. On täiesti võimalik, et mõned linna elanikud võltsivad oma puudeid, kuid on raske ette kujutada, et enamik neist on. Inimesed, kes rullivad teenimatut valitsuse tainast, ei astu üldjuhul koiduajal rivvi, et põhikooli kohvikus hambaid parandada.

Grundy elanikel tekib mõnikord probleeme kohtumenetluse käigus, mis toimub videovestluse kaudu kohtumajast Bluefieldi mägede kohal. Kohtunik, kes kuulab argumente eemalt, peab kaaluma vanust, haridust ja seda, kas taotleja oskusi saab üle kanda teisele tööle. “Kui olete füüsiliselt või vaimselt võimeline tööd tegema, ei vasta te puude testile,” ütleb Wegbreit. “Pole tähtis, kas see töö on teie riigi piirkonnas olemas või puudub. Ja seda tööd pole Buchanani maakonnas olemas. ”

Piisavalt palju rakendusi jõuab selleni, et puuetega inimeste toetused pakuvad Buchanani maakonna elanikele majanduslikku turvavõrku. Kuid saajate suur arv masendab piirkonda veelgi, hoides uusi ettevõtteid eemal. Ettevõtted ei soovi palgata haigeid, kulunud kaevureid.

“See piirkond on puude õudusunenägu,” ütleb Smiddy. Kõik ettevõtted, kes siin äri alustavad, teavad, et märkimisväärne osa töötajatest „läheb kopsudesse tolmu, nad on rasvunud, nad on juba paki päevas suitsetanud”.

Suureneva sissetulekute ebavõrdsuse tõttu saavad vaesed inimesed nüüd miinimumpalgaga töökohtadel puudega nii palju teenida, kui nad suudavad tõestada, et on piisavalt haiged.

Kui inimesed saavad puude, ei naase nad tavaliselt tasulisele tööle. Ehkki neid ei arvestata töötuse statistikasse, muutuvad nad funktsionaalselt nagu pikaajalised töötud-satuvad majanduslikku auku, millest on kurikuulsalt raske välja tulla.

Tööga hõivatud inimesed võivad mõelda, et nad jäävad töölt lõõgastavaks, kuid töökohad pakuvad identiteeti ja eesmärki. „Ükskõik, milline töö see on, võib see tekitada ühtekuuluvustunde, olla panustaja; oluline osa, olgu see siis alandlik, suurema eesmärgiga organisatsioonis, hinnatud osa ühiskonnast, ”kirjutas Ühendkuningriigis Leicesteri ülikooli rahvatervise külalisprofessor Tom Fryers hiljutises dokumendis. “Töö võib anda struktuuri päevale, nädalale ja aastale, ilma milleta elu lihtsalt möödub.”

Vahepeal kurnab jõudeolek veelgi kehasid ja meelt. Depressiooni määr on aasta jooksul töötute seas 19 protsenti, võrreldes vaid 10–11 protsendiga inimestega, kes jäid vaid mõne nädala jooksul tööta. Kuigi puudega inimesed ei kannata samu rahalisi pingeid kui pikaajalised töötud, kannatavad puudega inimesed endiselt töötuks jäämise negatiivse mõju tõttu tervisele. Samuti on teadlased leidnud kõrgeid depressiooni esinemissagedusi näiteks heaolu saajate seas.

“Kui olete diivanil, muutuvad teie lihased nõrgaks, võtate kaalus juurde, te pole füüsiliselt võimelised söekaevandusse tagasi minema,” ütles Smiddy. On tõestatud, et tööpuudus suurendab enneaegse surma riski, eriti meestel.

Smiddy näeb, et probleem ei seisne mitte ainult selles, et majandus on piiratud või et piirkonna haridus- ja meditsiinisüsteemid võiksid kapitaalremonti teha. Tema sõnul on maakonna tervis nii kaua olnud nõrk, et kohalikud on oma ootused liiga madalaks seadnud. Ja kui kõik – inimesed, nende tööandjad, arstid, valitsus – nõustuvad selle sünge nägemusega, muutub see reaalsuseks. See muudab nii, et pärast kivisütt pole elu.

“See on” Lihtsalt tõmmake mu hambad “või” Vanaisa suri, kui ta oli 50-aastane “või” Ema on juba hapnikku saanud “,” ütleb Smiddy mulle, et tema hääl muutub üha ärevamaks, kui ta klõpsab oma ajutises kontoris röntgenkiirte kaudu. “Seal on negatiivne fatalistlik suhtumine. Peame ootama tervist ja otsima tervist. ”

*See lugu väitis algselt Wegbreiti meenutuste põhjal, et Buchanani maakond oli oma esimest toidupoodi näinud alles hiljuti. Tegelikult on sellel toidupood alates 1955. aastast. Kahju veast.

9-aastase Sam Saretti vanemad on proovinud epilepsia aitamiseks kõike. Erinevad ravimid aitasid natuke, kuid lisasid tema raamile 40 naela. Isegi mitte tema vaguse närvi lõhestanud implantaat ei takistanud teda sageli põrandale kukkumast ja krambihoogudest krampi tõmbamast. Nii et sel aastal otsustasid Sarettid proovida midagi pisut ebatavalist: potti.

Eelmisel aastal võttis Florida seadusandja vastu seaduse, mis lubab arstidel manustada madala THC-sisaldusega kanepit teatud haigusseisunditega patsientidele. Sarettid on aga endiselt segaduses, sest kohtunik tunnistas hiljuti kehtetuks marihuaanakasvatajate valimise süsteemi, mistõttu pole osariigis praegu volitatud seda kraami kasvatama, vahendas ABC News.

On mõningaid väga varaseid ja suuresti anekdootlikke tõendeid selle kohta, et marihuaana võib olla tõhus ravi mõnede epilepsia vormide korral lastel, kes ei ole traditsioonilistele ravimitele reageerinud. Osaliselt aitab seda tüüpi kliinilisi uuringuid tugevdada Ameerika Pediaatriaakadeemia, mis soovitas täna valitsusel klassifitseerida marihuaana uuesti II nimekirja kuuluvaks ravimiks, mis hõlmab teisi sõltuvust tekitavaid, kuid siiski terapeutilisi aineid, nagu oksükodoon, morfiin ja kodeiin. . Praegu peetakse marihuaanat I nimekirja narkootikumiks koos selliste asjadega nagu heroiin ja hape, millel arvatakse olevat meditsiiniline väärtus.

“Kui lisate selle II nimekirja, võimaldaks see FDA -l osaleda [pediaatrilistes uuringutes], kuna agentuur osaleb mis tahes uuringus," Seth Ammerman, Stanfordi ülikooli pediaatria kliiniline professor ja AAP poliitilise avalduse autor, ütles Wall Street Journalile. "Kui ajakava muudatusi ei tehta, seda ei juhtu. Ja sellel võib olla terapeutiline kasu."

Soovitatav lugemine

Mis on teie aju potil?

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

Ülejäänud AAP avaldus pole nii liberaalne. Kuna marihuaana on näidanud, et see kahjustab noori ajusid, ütles AAP, et on endiselt täieliku legaliseerimise vastu ja toetab ranget seadust, mis keelab potti müüa alaealistele riikides, mis on juba legaliseerunud. Samuti öeldi, et täiskasvanud ei tohiks laste ees marihuaanat tarbida ja nad soovitavad mitte suitsetada, sest võimalikud ohud võivad olla suitsetatud.

Kuigi 23 osariiki on meditsiinilise marihuaana legaliseerinud, on see ravim föderaalsel tasandil endiselt ebaseaduslik. See toob kaasa kindlate meditsiiniliste uuringute puudumise ja praegu Floridas valitseva logistilise segaduse.

"Osariigis on palju vanemaid, kes ootavad hinge kinni pidades [öeldes] “Millal see minu lapsele saadaval on?”" Saretti rääkis ABC -le.

Arvestades AAP-i rohkust rahvatervise kogukonnas, ei pruugi ta palju kauem oodata.

Kui ta mind oma arvutiekraanilt interaktiivse kaardi kaudu läbi viis, näitas Oaklandi arst Nate Gross mulle, mida minu piirkonna neurokirurg võiks teha. Sirvides kursorit Marylandis Montgomery maakonna DC äärelinnas, ilmus number: 580 000 dollarit. Ma teadsin seda, ebamääraselt, aga ahhetasin.

"Aga kui kolite Lõuna -Carolinasse," Gross jätkas, kerides lõunasse, "siin vaatate 645 000 dollarit."

Veelgi drastilisemas näites tõstaks Massachusettsis praktiseeriv keskmine anestesioloog oma palka 61 protsenti, kui ta koliks Wisconsini. Enamikul arstidel on ebamäärane ettekujutus, et nad saaksid rohkem raha teenida, kui nad koliksid ära suurtest linnadest ja rannikutest, kus tööturud kipuvad küllastuma, või kui nad loobuksid ennetavast hooldusest, et spetsialiseeruda kõigele, mis on seotud skalpelli või laseritega. Kuid kutsealal, kus rahaasjadest rääkimine on tabu, ei sisalda töökuulutused palku harva ja hüvitamismudelid jäetakse meditsiinikooli õppekavadest nõuetekohaselt maha. Täna käivitas Grossi ettevõte Doximity uue tööriista, mis võimaldab arstidel maakonna ja eriala järgi täpselt näha, millist palka teised arstid teenivad. Kaardid sisaldavad juba anonüümseid andmeid enam kui 18 000 arstilt.

"Eesmärk on anda arstidele läbipaistvus," ütles Gross. "Pärast residentuuri otsivad nad tööd ja neil pole aimugi, mida nad teevad. Residentuuris neile selliseid asju ei õpetatud. Neid õpetati arstideks ja kirurgideks." Ja tööotsimisel, tooteulevaade.top "Nad ei pruugi tingimata üle keerata, kuid nad ei pruugi saada ka seda, mida nad väärivad."